Medlemmar

Ordinarie medlemmar 2021

Förnamn Efternamn Instrument Länk till hemsida
Jan Adefelt Bas
Petra Ahlmark Sång, gitarr https://naxosdirect.se/items/christmas-present-28557
Mathias Algotsson Piano https://mathiasalgotsson.com/
Homero Alvarez Gitarr http://www.homeroalvarez.com
Elin Andersson Trumpet http://www.onestepdownhorns.com
Ellen Andersson Sång https://www.ellenandersson.com/
Hans Andersson Bas http://www.hansandersson.com
Ulf Andersson Saxofon https://sv.wikipedia.org/wiki/Ulf_Andersson_(musiker)
Amanda Andreas Sång https://www.amandaandreas.com/
Filip Augustson Bas
Andreas Axelsson Trummor https://www.youtube.com/watch?v=wthIJMAQM_A
Hans Backenroth Bas http://www.hansbackenroth.com
Calle Bagge
Chris Bell
Margareta Bengtson Sång
Nils Berg Saxofon, flöjt http://www.thenilsberg.com/
Bengt Berger Trummor http://beche.se
Sven Berggren Trombon
Tore Berglund Saxofon, flöjt
Daniel Bingert Bas
Lisa Björänge Sång https://www.lisabjorange.com/
Ann Blom Piano https://www.facebook.com/Ann-Blom-Quartet-216891584994076/
André Borgström Trummor https://soundcloud.com/andre-borgstrom-quartet
Anders Boson Johansson Trumpet och sång www.andersboson.se
Ola Bothzén Trummor, slagverk
Markus Bouquelon Trummor
Vilhelm Bromander Bas http://www.vilhelmbromander.com/
Magnus Broo Trumpet https://en.wikipedia.org/wiki/Magnus_Broo
Håkan Broström Saxofon https://www.hakanbrostrom.com/
Alexander Brott Gitarr http://alexanderbrottmusic.com/
Mats Byström Klaviatur
Ilaria Capalbo Bas https://www.ilariacapalbo.com/
Alf Carlsson Gitarr
Nicklas Dahlin Saxofon http://www.onestepdownhorns.com
Peter Danemo Trummor http://danemo.com
Jojo Djeridi Trummor https://alidjeridi.com/
Magnus Dölerud Saxofon http://magnushttps://alidjeridi.com/dolerud.com/
Elise Einarsdotter Piano http://www.mistralmusic.com/
Per Ekdahl Trummor, slagverk http://perekdahl.com/
Jonas Ekeroot Piano www.instagram.com/jonas_ekeroot/
Anders Ekholm Saxofon
Lars Ekman Bas http://larsekman.se/
Georg Engström-Riedel
Hans Olding Gitarr http://hansolding.com
Björn Eriksson Piano
Klas Eriksson Bastrombon, sousafon https://youtu.be/A9cAyhyRYAo
Robert Erlandsson Bas http://www.roberterlandssonquartet.com
Örjan Fahlström Orkesterledare, dirigent, kompositör och arrangör
Wåge Finér Saxofon https://www.youtube.com/watch?v=TIIdeqPas3Y
Elin Forkelid Saxofon
Anders Färdal Gitarr https://www.facebook.com/pg/andersfardaljazzguitar/posts/
Ronnie Gardiner Trummor http://www.ronniegardinermethod.com/
Håkan Goohde Gitarr
Johan Granström
Christina Gustafsson Sång http://christinagustafsson.com/
Mats Gustafsson Bas
Rigmor Gustafsson Sång http://rigmorgustafsson.com/
Per Gärdin Saxofon http://www.ibnmusik.n.nu/
Anders Hagberg Flöjt, saxofon http://andershagberg.se/
Karin Hammar Trombon https://sv.wikipedia.org/wiki/Karin_Hammar
Stina Hellberg Agback Harpa https://www.stinahellbergagback.com/
Alfred Hellström Trummor
Svante Henryson Cello, bas http://www.henryson.net
Per-Åke Holmlander Tuba http://carliot.org/
Andreas Hourdakis Gitarr https://www.andreashourdakis.com
Mats Hålling Kompositör, arrangör, dirigent http://www.matshalling.se
Alexander Ivarsson Saxofon https://soundcloud.com/alexander-ivarsson-1
Tomas Janzon Gitarr https://www.tomasjanzon.com/
Filip Jers Munspel http://filipjers.com/
Per Johansson Saxofon https://sv.wikipedia.org/wiki/Per_%22Rusktr%C3%A4sk%22_Johansson
Josef Kallerdahl Bas
Daniel Karlsson Piano http://danielkarlssonmusic.com
Jonas Knutsson Saxofon http://jonasknutsson.se/j/
Nina Kristoffersson Brodd Sång
Jan Kullhammar Trummor
Jonas Kullhammar Saxofon http://www.kullhammar.com/
Maria Kvist Piano https://www.facebook.com/mariakvistjazz/
Merje Kägu Gitarr, tonsättare www.merjekagu.com
Mathias Landaeus Piano https://www.landaeus.com/
Pär-Ola Landin Kontrabas https://parolalandin.com/
Christer Langborn Gitarr
Torbjörn Langborn Piano
Mats Larsson Gitarr www.matslarsson.org
Terese Lien Evenstad Fiol http://tereselienevenstad.com
Fredrik Lindborg Saxofon https://www.fredriklindborg.com/
Göran Lindelöw Gitarr
Magnus Lindgren Saxofon, flöjt http://www.magnuslindgren.com/sv/
Klas Lindquist Saxofon Www.klaslindquist.com
William Lindvall Bas
Fredrik Ljungkvist Saxofon https://sv.wikipedia.org/wiki/Fredrik_Ljungkvist
Jan Lundgren Piano https://janlundgren.com/
Carin Lundin Baumgärtner Sång http://www.carinlundin.com
Björn Lundquist Bas http://www.isbjornlundquist.se
Anna Lundqvist Sång Http://annalundqvistmusic.com
Mårten Magnefors Trummor https://doglife414.wixsite.com/doglife
Ingrid Malmén Sång https://www.ingridmalmen.com/
Kettil Medelius Piano
Joakim Milder Saxofon https://www.joakimmilder.com/
Mikael Nilsson Trummor https://www.facebook.com/Mikael-Nilsson-Drummer-Percussionist-202503926455064/?ref=bookmarks
Arvid Norberg
Johan Norberg Gitarr https://sv.wikipedia.org/wiki/Johan_Norberg_(musiker)
Fredrik Nordström Saxofon http://www.fredriknordstrom.com
Jakob Norgren Orkesterledare, saxofon http://www.jakobnorgren.se
Lina Nyberg Sång, komposition, arrangemang http://www.linanyberg.se/
Peter Nylander Gitarr http://www.peternylander.com/about.html
Karl Olandersson Musik AB Trumpet http://www.karlolandersson.com
Olof Olofson
Christian Herluf Pedersen Saxofon, komposition http://herluf.nu/
Andreas Pettersson Trummor
Alberto Pinton Saxofon https://albertopinton.com/
Mattias Puttonen Trummor
Erik Ridderstolpe Flöjt, saxofon
Susanna Risberg Gitarr Http://susannarisberg.com
Fredrik Rundqvist Trummor
Sanna Ruohoniemi Sång https://sannaruohoniemi.com/
Janne Schaffer Gitarr https://www.janneschaffer.se/
Max Schultz Gitarr https://sv.wikipedia.org/wiki/Max_Schultz
Oskar Schönning Piano http://www.oskarschonning.com/
Tassos Spiliotopoulos Gitarr http://tassos-spiliotopoulos.com
David Stackenäs Gitarr http://stackenas.com
Bengt Stark Trummor https://sv.wikipedia.org/wiki/Bengt_Stark
Göran Strandberg Piano http://www.goranstrandberg.se/index.html
Mattias Ståhl Vibrafon https://mattiasstahl.com/
Susanne Sundstedt
Lena Swanberg Sång http://www.lenaswanberg.com
Bosse Söderberg Trummor http://bossesoderberg.com/
Ann-Sofi Söderqvist Orkesterledare, kompositör, arrangör, trumpet http://www.annsofisoderqvist.com/
Svante Söderqvist Bas
Sofia Tankred Pettersson Sång http://www.sofiapettersson.com/site/
Erik Tengholm Trumpet https://soundcloud.com/mainlandjazzcollective
Arne Tengstrand Piano
Daniel Tilling Piano https://danieltilling.wordpress.com/
Klas Toresson Saxofon http://www.digjazz.se/Artiklar.Klas%20Toresson.html
Fredrik Uhlmann Komposition, gitarr http://fredrikuhlmann.se/
Per-Ola Vallgren Trummor
Britta Virves piano
Josefin Wall Sång
Göran Wallén
Ossian Ward
Niklas Wennström Bas
Henrik Westerberg Saxofon
Catarina Wiborgh Saxofon https://www.youtube.com/channel/UC4sqHx1wrghmef1_Cd1B0nw
Ola Winkler Trummor https://www.crsnorway.com/olawinkler/
Nicolás Wortman Moreno Saxofon
Almaz Yebio sång, piano www.almazyebio.com
Torbjörn Zetterberg Zachrisson Bas https://en.wikipedia.org/wiki/Torbj%C3%B6rn_Zetterberg
Mats Äleklint Trombon https://www.matsaleklint.com/
Hans Åkesson Klarinett, saxofon http://www.hansakesson.com/